سوالات متداول
سوالات متداول در بخش تور:

دريافت هزينه تور به چه صورت است؟
مسافر موظف است به هنگام ثبت نام 50 درصد هزينه كل تور را در قبال اخذ رسيد پرداخت و تا يك ماه قبل از پرواز الباقي هزينه تور را تسويه نمايد.
هزينه هاي ناهار، شام(در صورتي كه جزء برنامه تور نباشد) و عوارض خروج از كشور، (60 يوروي ورودي سفارت)، وروديه اماكن ديدني، ترجمه مدارك و هرگونه سرويس خارج از تور به عهده مسافر مي باشد.
در صورت افزايش نرخ ارز يا پرواز تكليف چه مي شود؟
در صورت افزايش نرخ ارز و يا تغيير نرخ حاصله در قيمت گشت اعم از افزايش نرخ بليط و يا ساير خدمات با ارائه مدارك مستند از سوي كارگزار ، مسافر موظف به پرداخت ما به التفاوت اعلام شده به كارگزار مي باشد.
شرايط ابطال تور چگونه است؟
در صورت انصراف كتبي مسافر از همراهي تور تا يك ماه قبل از سفر معادل 20 درصد قيمت كل تور واز يك ماه تا سه هفته قبل از سفر معادل 30 درصد قيمت كل تور و از سه هفته تا 72 ساعت قبل از سفر معادل 50 درصد قيمت كل تور و در كمتر از 72 ساعت قبل از سفر معادل 70 درصد قيمت تور به عنوان جريمه از كل مبلغ كسر و مابقي وجوه به مسافر پرداخت خواهد شد. در پروازهاي چارتري كل رقم و در صورت اخذ ويزا هزينه هاي اخذ ويزا از كل رقم به غير از هزينه هاي قيد شده كسر ميشود.
در خصوص تورها گران ايام تعطيلات چه بايد كرد؟
براي پيشگيري مي بايست نهايتاً 20 روز قبل از تاريخ سفر، قبل از بالا رفتن نرخ كلاس پروازي اقدام نمود.
گشت ها و اجراي برنامه ي تور به چه صورت انجام مي شود؟
پس از ورود شما به شهر مقصد، ترانسفر به هتل توسط ليدر تور انجام مي شود و مسافران را راهنمايي و مستقر و برنامه ي كلي تور و برنامه هاي آتي در لابي هتل به اطلاع مسافران مي رساند. اين برنامه ها شامل 2 قسمت بوده قسمت اول برنامه هايي كه در زمان عقد قرارداد جزء برنامه هاي تور مي باشد و قسمت دوم كه به صورت آپشنال و اختياري مي باشد و شامل هزينه جداگانه بوده و ارتباطي به گشت هاي اعلام شده در قرارداد ندارد.
اگر در تور خود با مشكلي مواجه شديم چه بايد كنيم و به كجا شكايت كنيم؟
ابتدا موضوع را با ليدر تور مطرح كنيد و از آنجا كه بعضي از كارها زمان گير مي باشد صبوري به خرج دهيد، چنانچه به نتيجه نرسيديد موضوع را با مدير تور شركت يا آژانس مربوطه مطرح نماييد و درك متقابلي از شرايط پيش آمده داشته باشيد. اما اگر حق به جانب شما بود و توضيحات آژانس مربوطه قانع كننده نبود مي‌توانيد به مراجع ذيصلاح مراجعه نماييد.
چنانچه تور به حد نصاب نرسد چه مي شود؟
چنانچه تور به حدنصاب (حداقل 10 نفر) نرسد كارگزار مجاز به ابطال آن، اعلام مسافر يك هفته قبل از تاريخ اجراي تور و استرداد وجوه دريافتي از مسافر مي باشد. در مورد تورهايي كه شامل خدمات ويزا مي باشند مسافر ملزم به سفر به صورت انفرادي (با خدمات ويزا، هتل و پرواز) مي باشد.
در برنامه تورهاي گروهي چه مسائلي را مي بايست رعايت نمود؟
براي هماهنگي كامل و زمان بندي جهت اجراي به موقع و هچنين احترام به ديگر مسافران بهترين كار اين است كه راس ساعت مقرر و در محل اعلام شده حضور داشته باشيد. از آنجا كه مسافرين سلايق مختلفي دارند و امكان برآورد كردن همه ي سلايق توسط ليدر وجود ندارد همكاري با ليدر اهميت زيادي دارد.
از استعمال دخانيات و مصرف نوشيدني در زمان اجراي تور گروهي جدا خودداري كنيد. با توجه به اين كه سفر به صورت گروهي است امكان توقف در نقاط مختلف مسير وجود ندارد لذا خواهشمند است همكاري لازمه را با برنامه تور به عمل آوريد.
چنان چه سفر نيازمند اخذ ويزا باشد و به صورت زميني انجام شود پر كردن فرم ويزا، پرداخت هزينه ها و عوارض خروج به عهده مسافر ميباشد كه با همكاري و رعايت اين نكات امكان خروج مسافرين در كمترين زمان از مرز فراهم مي شود.
در صورتي كه مسافر به هر دليل براي ساير مسافرين يا سرپرست گروه و يا راهنمايان محلي و كلا كساني كه در اجراي گشت نقش داشته مزاحمتي ايجاد نمايد يا در نظم و برنامه سفر اخلال نمايد و يا مرتكب اعمال خلاف شئونات جمهوري اسلامي ايران و يا كشور مربوطه گردد، سرپرست گروه موظف است بر حسب مورد تصميم لازم را در خصوص اين مسافر اخذ نموده و مراتب را جهت ضبط موضوع به كارگزار مجري يا سفارت ايران گذارش نمايد.
مسافر متعهد مي باشد در طول سفر شئونات اخلاقي را رعايت نموده، از ايجاد مزاحمت براي ديگر مسافرين يا نظم هتل خودداري نمايد و در طول استفاده از خدمات قيد شده در اين قرارداد كليه ضوابط اعلام شده از سوي كارگزار را رعايت و در صورت وارد نمودن خسارت به هتل ها، رستوران ها، اماكن و وسايط نقليه شخصا مسئول پرداخت خسارت مي باشد.
حفظ اموال، جمدان ها و مدارك شخصي به عهده مسافر بوده و در صورت مفقود شدن آن هيچ نوع مسئوليتي متوجه مدير گشت و يا كارگزار نخواهد بود.
اعتبار پاسپورت براي سفر بايد چقدر باشد؟
بستگي به كشور مقصد دارد مي بايست حداقل اعتبار پاسپورت 6 ماه از زمان ورود به كشور مقصد باشد.
عوارض خروج چيست؟
به تفكيك هزينه زميني و هوايي كه توسط خود مسافر در يكي از شعبات بانك ملي، ملت و سامان قابل پرداخت ميباشد. نرخ عوارض هوايي 80 تومان و زميني 50 تومان مي باشد.
براي گرفتن ارز مسافرتي چه بايد كرد؟
مسافران مي توانند با ارائه مدارك سفر خود اعم از بليط (مهر شده توسط آژانس صادر كننده) و ويزا به بانكهايي كه شعبه ارزي دارند (ملي،ملت و سامان) مراجعه كرده . شايان ذكر است با توجه به بسته شدن سايت راس ساعت 11 و زمان گير بودن اين امر در ساعات اوليه اداري به بانك مراجعه نماييد و مبلغ مورد نياز را در حساب همان بانك از قبل فراهم نموده باشيد پس از پر كردن فرم به شما حواله اي از طرف بانك داده مي شود كه حتما اين حواله را در زمان خروج از مرز هوايي همراه خود داشته باشيد پس از گرفتن كارت پرواز و تحويل بار و اخذ مهر خروج از كشور به يكي از شعب بانك كه پس از گيت مي باشد مراجعه نموده و با ارائه پاسپورت و حواله ارز دولتي خود را دريافت كنيد.
نكته:امكان اخذ ارز مسافرتي يك بار در سال به مبلغ 300 دلار براي سفرهاي تفريحي به صورت هوايي مي باشد.
مسئوليت صحت و اعتبار مدارك به عهده چه كسي است؟
مسئوليت صحت و اعتبار مدارك ارائه شده، تاريخ و اعتبار پاسپورت و ممنوع الخروجي به عهده مسافر مي باشد و مسافر موظف است كليه مدارك مسافرتي خود را از قبيل بليت، واچر هتل، مدارك تشخيص هويت، پزشكي و... را در تمام طول سفر همراه خود داشته باشد. مسافر موظف است كليه مدارك مسافرتي خود را 0اعم از بليت، واچر هتل، مدارك تشخيص هويت، پزشكي و ...) در تمام طول سفر همراه خود داشته باشند. مسافر متعهد است ظرف مدت 7 روز پس از بازگشت از سفر جهت اخذ مدارك خود و تضمين ارائه شده، با در دست داشتن اصل گذرنامه و تصوير از صفحه مربوط به مهر ورود و خروج كشور به كارگزار مراجعه نمايد.
كودكان در چه سني بزرگسال به حساب مي آيند؟
بيش از 6 سالگي بزرگسال محسوب مي شوند. براي زير 6 ساله ها هتل ها شرايط متفاوتي دارند.
تعهدات يك كارگزار چه چيزهايي مي باشد؟
كارگزار متعهد است كه برنامه سفر و گشت مورد توافق را به طور كامل و دقيق انجام داده و در صورت وقوع هر نوع پيشامد غير منتظره از قبيل جنگ، شورش، اعتصاب، شرايط جوي و مشكلاتي كه از كنترل كارگزار خارج بوده و سبب ابطال و يا تغيير برنامه گشت و يا مسافرت شود مسئوليتي متوجه كارگزار نخواهد بود. همچنين اگر تغييرات حادث شده از سوي شركت هواپيمايي باشد قابل جبران از سوي آن شركت مي باشد.
كارگزار در خصوص عدم صدور رواديد از سوي سفارتخانه براي هيچ يك از مسافرين مسئوليت نداشته و چنانچه مسافريني به صورت گروهي ثبت نام نموده و به دلايلي سفارتخانه مربوطه از صدور رواديد براي هر يك از آنان ممانعت به عمل آورد ساير مسافرين مي بايستي از گشت استفاده نموده و عدم همراهي آنان انصراف ارادي در نظر گرفته مي شود.
كارگزار موظف است بيمه كامل را در مورد مسافر اعمال نموده و در صورت بروز هرگونه حادثه اي در طول سفر، مسافر مي بايستي بر اساس شرايط بيمه تحت پوشش اقدام نمايد و در اين خصوص كارگزار همكاري و مساعدت لازم را به عمل خواهد آورد. در زمان پرواز طبق قوانين بين المللي مسافر تحت مسئوليت و بيمه شركت هواپيمايي مي باشند.
در صورتي كه مسافر ممنوع الخروج باشد، سرپرست تور فقط موظف به همكاري جهت بازگشت مسافر به كشور مي باشد و هيچ نوع مسئوليتي در اين خصوص متوجه كارگزار نخواهد بود.
در صورتي كه هر يك از مسافرين از بازگشت به كشور در تاريخ مقرر در قرارداد خودداري كنند چه مي شود؟
در صورتي كه هر يك از مسافرين از بازگشت به كشور در تاريخ مقرر در قرارداد خودداري نمايند، مسئوليت هاي ناشي از آن و همچنين پرداخت خسارت احتمالي وارده به كارگزار بر عهده مسافر مي باشد.
آيا چك كردن آب و هوا وظيفه آژانس مسافرتي است؟
مسافر موظف مي باشد پيش از درخواست قطعي سفر، وضعيت آب و هوا و شرايط پيش بيني شده ي مقصد خود را بررسي نمايد.
سوالات متداول در بخش پرواز و قوانين فرودگاه:

پس از رزرو پرواز امكان تغيير در درخواست امكان پذير است؟
در خصوص پروازهاي چارتري پرواز سوخت كامل محسوب ميشود. در پرواز هاي سيستمي تا 24 ساعت قبل از پرواز بنا بر قانون هر ايرلاين درصدي از هزينه قابل بازگشت مي باشد.
در صورت ابطال پرواز توسط شركت هواپيمايي، كارگزار تلاش خود را جهت اعزام مسافرين با اولين پرواز به مسئوليت شركت هواپيمايي مربوطه با توافق و رضايت مسافرين انجام خواهد داد. در صورت عدم تمايل مسافرين به انجام سفر، كارگزار موظف به پرداخت وجه دريافتي پس از كسر كليه هزينه هاي انجام شده است.
علت تفاوت قيمت در يك پرواز چيست؟
شروع پايه قيمتي و ضريب بالا رفتن هر كلاس پروازي بسته به تاريخ خاص و يا ميزان درخواستي مسافران متغير است.
يكي از دوستانم بسته اي امانت داده كه براي او ببرم آيا از نظر قانوني مشكلي دارد؟
مقتضي است جهت پيشگيري از بروز هر گونه مشكل موارد ذيل را به مسافرين عازم مقاصد بين المللي اطلاع رساني نمائيد :
مسئوليت حمل و جابجائي بار ساير مسافران را به صورت اماني و بدون اطلاع از محتويات آن به هيچ عنوان نپذيرند.
از به همراه داشتن و حمل هر گونه داروي كدئين دار، آرام بخش، خواب آور و انواع قرص اعصاب بدون نسخه پزشك به مقاصد بين المللي جدا اجتناب نمائيد ( تعداد داروها نميبايست بيش از تعداد مندرج در نسخه پزشك باشد ).
قبل از عزيمت به كشورهاي خارجي، اطلاعات مربوط به اقلام ممنوع الورود ( اعم از دارويي و غيره ) به كشورهاي مزبور را از طريق سفارت كشور مربوطه دريافت و از حمل آن ها اكيدا خودداري فرمايند.
تفاوت پرواز چارتر و سيستمي در چيست؟
چارتر به معناي اجاره مي باشد كه توسط شركت هاي خصوصي داراي مجوز فروش پرواز از ايرلاين ها تهيه مي شود. معمولاً نرخ چارتر از سيستم كمي پايين تر است و تفاوت اصلي در عدم امكان تغيير و يا مرجوع كردن هزينه مي باشد.
ميزان بار مجاز در هواپيما چه مقدار است؟
مسافر مجاز به حمل بار همراه و غير همراه، به ميزان مندرج در بليط بوده و حمل هر گونه بار با وزن مازاد، در صورت امكان حمل به تشخيص شركت هواپيمايي، با پرداخت هزينه اضافه بار و بر طبق شرايط و رويه هاي جاري شركت هواپيمايي صورت مي گيرد.
ليست اشياء ممنوعه را ذكر نماييد
به منظور رعايت اصول ايمني و امنيتي ، محدوديت هايي جهت حمل بعضي از اقلام همراه مسافر وجود دارد كه به شرح ذيل مي باشد (حمل اقلام ذيل بطور كلي با هواپيماي مسافري ممنوع است)
1 . انواع مواد آتش زا و منفجره و سريع الاشتعال.
2 . انواع كپسول و اسپري هاي شيميايي تحت فشار مانند گاز اشك آور،بيهوش كننده ، دفاع شخصي و گاز
3 . انواع مواد اسيدي و خورنده مانند اسيد و سركه و ... ورود اقلام ذيل به داخل كابين هواپيما ممنوع است انواع سلاح هاي گرم شامل سلاح هاي نظامي ، شكاري و ساچمه زن . انواع فشنگ جنگي ، شكاري و ورزشي . انواع ابزار مانند پيچ گوشتي ، آچار، چكش ، سيم ،طناب و .
براى پروازهاى خارجى چه ساعتى مى بايست در فرودگاه حضور داشته باشيم؟
بهترين زمان حضور 3 ساعت و نهايتاً 2 ساعت پيش از زمان پرواز جهت تحويل بار و ارائه مدارك مي باشد.
براى پروازهاى داخلي چه ساعتى مى بايست در فرودگاه حضور داشته باشيم؟
حداقل زمان حضور يافتن بين 1 تا 2 ساعت پيش از زمان پرواز جهت تحويل بار و ارائه مدارك مي باشد.
سوالات متداول در بخش هتل ها:

پس از رزرو هتل امكان تغيير در درخواست امكان پذير است؟
امكان تغييرات در رزرواسيون بنا به قوانين هتل در زمان اخذ رزرو مي باشد كه .شامل كسر يك شب يا كل مدت اقامت است
ساعت تحويل و تخليه اتاق هاي هتل به چه صورت است؟
ساعت تحويل اتاق هاي هتل به هنگام ورود ساعت 2 بعد از ظهر و تخليه ساعت 11 صبح بوده كه مسافر موظف به رعايت آن مي باشد. تحويل اتاق زودتر از ساعت قيد شده كاملا به عهده هتل بوده و چنانچه هتل داراي اتاق خالي باشد اين امكان مقدور است در بعضي از مواقع هتل ها براي چكينگ زودتر از وقت مقرر هزينه اي را دريافت مي كنند كه به عهده مسافر مي باشد.
آيا تمام هتل هاى هم درجه از نظر كيفيت، خدمات، صبحانه، برخورد با مسافر و ديگر امكانات يكسان هستند؟
خير قطعاً نرخ هتل 4 ستاره اي كه در مركز توريستي شهر قرار دارد تفاوت قيمت چشمگيري نسبت به هتلي با همان درجه كيفيت در منطقه ي معمولي دارد.
چطور از كيفيت هتل مورد نظر اطمينان خاطر پيدا كنيم؟
با بررسي در سايت هاي مرجع هتل يابي و با توجه به امتيازاتي كه توسط مسافران به هتل داده شده است مي توان از كيفيت و خدمات هتل ها اطلاع پيدا كرد.
در مورد درجه هتل ها به چه جيزهايي بايد توجه شود؟
با توجه به اين كه اعلام درجه هتل ها از نظر تعداد ستاره ها به استناد سايت هتل و يا ديگر سايت هاي معتبر بين المللي مي باشد به مسافر اعلام مي شود كه با توجه به توسعه يافتگي كشورها يا حتي شهرهاي مختلف يك كشور ممكن است خدمات دريافتي در هتل هاي با درجه يكسان، مساوي نباشد لذا مسافر حق خواهد داشت پيش از انتخاب تحقيق لازم را نموده و هر گونه ادعايي در خصوص نامطلوب بودن سرويس هاي ارائه شده پذيرفته نمي باشد.
سوالات متداول در بخش ويزا (رواديد):

در صورت عدم موافقت با رواديد مسئوليت آن با چه كسي است؟
با توجه به اينكه روند صدور رواديد مشمول زمان است جهت در نظر گرفتن شرايط مناسب تر تهيه خدمات براي مسافر در زمان مانده به پرواز، هم زمان با درخواست رواديد براي صدور بليت و اخذ هتل اقدام مي شود، در صورت عدم موافقت با رواديد يا بي پاسخ ماندن آن، مسئوليت آن به عهده مسافر است و هزينه انصراف از بليت، هتل و هزينه رواديد از مبلغ كل تور كسر و مابقي مسترد مي گردد.
ارائه ضامن معتبر بر حسب نياز گشت هايي كه احتياج به معرفي ضامن و يا ارائه ضمانت نامه معتبر دارد، از سوي مسافر الزامي بوده و در صورت درخواست سفارتخانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با مسافر و يا انگشت نگاري به منظور صدور رواديد، مسافر بايد با هماهنگي كارگزار در كنسولگري سفارتخانه مربوطه حضور يافته و در مصاحبه شركت نمايد ودر صورت عدم حضور مسافر در وقت تعيين شده و يا عدم ارائه مدارك كافي درخواستي از سوي سفارتخانه كه منجر به عدم دريافت رواديد و انصراف از سفر گردد هزينه هاي مندرج در اين قرارداد از مسافر اخذ خواهد شد و مسافر ضمن آگاهي كامل از آن، متعهد به پرداخت خسارت است.
در صورتي كه سفارت از صدور رواديد خودداري كند هزينه به چه صورت محاسبه مي شود؟
به مسافر اعلام مي شود كه موافقت با صدور رواديد امري در صلاحيت سفارت كشور مربوطه است و با توجه به اين موضوع اگر در صورت ارسال مدارك و حضور مسافر، سفارت با صدور رواديد موافقت نداشت، ابطال سفر مشمول هزينه هاي مربوطه مي باشد.
در صورتي كه مسافر كليه مدارك مورد نياز را به موقع تسليم و در وقت مقرر تعيين شده در سفارتخانه مربوطه حاضر و مراحل مختلف مصاحبه را انجام دهد ولي به هر علت سفارت از صدور رواديد وي خودداري نمايد، كارگزار موظف به استرداد وجه دريافتي پس از كسر 10درصد هزينه ريالي تور به عنوان هزينه هاي انجام شده به مسافر خواهد بود.
در خصوص رواديد گروهي كشور چين از طرف مسافر در سفرهاي انفرادي، مسئوليت بروز هرگونه اشكال مربوطه به ورود و خروج اعضاي گروه به عهده او است.
ضمانت نامه بازگشت چيست؟
ارائه ضمانت نامه بازگشت از سفر حداقل به مبلغ چهارصد ميليون ريال براي هر نفر به صورت ضمانت نامه بانكي يا چك رمزدار ضروري است كه در حين بررسي مدارك در صورت نياز به مبالغ بالاتر متعاقبا اعلام مي گردد.
براي سفر به كشورهاي بدون ويزا بايد به چه نكاتي توجه كرد؟
شما صرفاَ براي حضور در كشور مقصد نيازي به ويزا نخواهيد داشت؛ اما برخي اوقات براي پرواز و رسيدن به يك كشور بدون ويزا، به دليل عبور از چند كشور ديگر نياز به يك يا چند ويزا داريد. براي پرواز به بعضي از كشورهاي آمريكا و اقيانوسيه، بايد از چند كشور بگذريد و در آنها توقف داشته باشيد، كه بدون داشتن ويزاي اين كشورها، سفرتان امكان پذير نيست. بنابراين هميشه سفر به كشورهاي بدون ويزا براي ايرانيان به معني نياز نداشتن به ويزا و سفر بي‌دردسر نيست و بايد حتما از قبل درباره سفر به كشور مقصدتان تحقيق كنيد.
درخواست اخذ ويزاي شينگن از كشور هاي مختلف اروپا چه تفاوتي با يك ديگر دارند؟
در تمام كشورها مدت زمان رسيدگي و تحويل وضعيت رواديد پس از 14 روز در محل كنسول گري مي باشد. تنها زمان وقت ورود به سفارت و سختگيري ها و اولويت هاي كشورها با يك ديگر متفاوت است.
براي درخواست ويزا چه مدارك و سوابقي لازم و است؟
ليست مدارك مورد نياز در قسمت اطلاعات مفيد ومدارك مورد نيازجهت اخذ ويزا آمده و ارائه تك تك مدارك حائز اهميت مي باشند و نداشتن هر يك از آنها يك امتياز منفي محسوب مي شود.
ويزا نشدن اشخاص به چه دلايلي وابسته است؟
هر يك از مداركي كه اثبات كند شما وابستگي به اقامت در كشور خود داريد و تمكن و صلاحيت بر آمدن از هزينه هاي پيش بيني نشده در كشور مقصد را داريد و درآخر قانع كردن مصاحبه كننده براي جلب اطمينان بازگشت به ايران و عدم پناهنده شدن در كشور مقصد.
نقش آژانس در روند اخذ ويزا به طور دقيق چيست؟
مشاوره ، تكميل و بررسي مدارك، تهيه و هماهنگي وقت ورود به سفارت، تهيه و تكميل فرم درخواست، رزرو پرواز و هتل و پيش نيازهاي سفر، بعد ورود به سفارت تمامي مراحل از مصاحبه، بررسي و تحويل مدارك توسط كنسول گري صورت داده مي شود.
آيا امكان همراه داشتن مترجم، كودك يا شخص ديگر هنگام ورود به كنسول گري مقدور مي باشد؟
خير، به هيچ عنوان امكان پذير نمي باشد. تنها كودكاني كه براي رواديد درخواست دارند امكان ورود برايشان مقدور است.
انواع ويزاي دبي و مدت زمان تحويل ويزا به چه صورت است؟
ويزاي توريستي عادي دبي ۱۴ روزه: زمان تحويل: ۷ الي ۱۰ روز كاري.
ويزاي توريستي فوري (سرويس) دبي ۱۴ روزه: زمان تحويل: ۳ روز كاري.
ويزاي توريستي عادي دبي ۳۰ روزه زمان تحويل: ۷ روز كاري.
ويزاي عادي سينگل دبي ۹۰ روزه: زمان تحويل: ۵ روز كاري.
ويزاي مولتي دبي ۳۰ روزه: زمان تحويل: ۱۵ روز كاري.
ويزاي مولتي دبي ۹۰ روزه: زمان تحويل: ۵ روز كاري.
ويزاي توريستي دبي ۱۴ روزه اتباع خارجي: زمان تحويل: ۶ الي ۷ روز كاري.
براي ايرانيان چه كشورهاي نياز به ويزا و يا رجوع به سفارت ندارد؟
 • كشورهاي بدون ويزا براي ايرانيان در آفريقا:
 • صدور ويزا در مرز:
  ۱. كيپ‌وردر
  ۲. كومور
  ۳. جيبوتي: ويزاي جيبوتي تنها تا ۱ ماه اعتبار دارد و بعد از ورود، بيشتر از اين مدت نمي‌توانيد در آن بمانيد.
  ۴. كنيا: در صورت ورود به كنيا، تنها تا ۳ ماه اجازه اقامت در اين كشور را داريد. ۵. ماداگاسكار: مدت زمان مجاز براي اقامت در ماداگاسكار بعد از ورود به آن، ۹۰ روز است.
  ۶. موزامبيك: بعد از ورود به موزامبيك تنها تا ۳۰ روز اجازه اقامت در آن را داريد.
  ۷. تانزانيا: ويزاي تانزانيا بعد از ورود به كشور تا ۱ ماه اعتبار دارد و بعد از اين تاريخ بايد كشور را ترك كنيد.
  ۸. توگو: ويزاي توگو ۷ روزه است و بعد از اين تاريخ بايد از كشور خارج شويد.
  ۹. اوگاندا
  ۱۰. سيشل: مدت اقامت در سيشل تا ۳ ماه بعد از ورود است.
  ۱۱. موريتاني
  ۱۲. گينه بيسائو: بعد از ورود به گينه بيسائو تا ۹۰ روز اجازه اقامت در اين كشور را داريد.
 • كشورهاي بدون ويزا براي ايرانيان در آسيا:
  ۱۳. كردستان عراق
  ۱۴. مالزي: بعد از ورود به مالزي، تنها تا ۱۴ روز اجازه اقامت در آن را داريد و بعد از اين تاريخ بايد كشور را ترك كنيد.
 • صدور ويزا در مرز:
  ۱۵. ارمنستان: ويزاي ارمنستان تا ۱۲۰ روز اعتبار دارد.
  ۱۶. لائوس: تا ۳۰ روز بعد از سفر به لائوس بايد كشور را ترك كنيد.
  ۱۷. نپال: بعد از ورود به نپال، ۹۰ روز بعد بايد كشور را ترك كنيد.
  ۱۸. تيمور شرقي: ويزاي تيمور شرقي ۳۰ روزه است و بعد از ورود، بيشتر از اين تاريخ نمي‌توانيد در آن بمانيد.
  ۱۹. سوريه: بعد از هربار ورود به سوريه، تا ۹۰ روز مي‌توانيد در آن بمانيد.
  ۲۰. لبنان: كشور لبنان بعد از ورود، تا ۱ ماه به شما اجازه اقامت در كشور را مي‌دهد.
  ۲۱. مالديو: براي سفر توريستي به مالديو، بعد از ورود به كشور تا ۳۰ روز اجازه اقامت در مالديو را داريد.
  ۲۲. سريلانكا: ويزاي سريلانكا تا ۳۰ روز بعد از ورود اعتبار دارد.
  ۲۳. كامبوج: ويزاي كامبوج ۳۰ روزه است.
 • كشورهاي بدون ويزا براي ايرانيان در اروپا
  ۲۴. تركيه: بعد از ورود به تركيه تا ۹۰ روز اجازه ماندن در اين كشور را داريد.
  ۲۵. گرجستان: بعد از ورود به گرجستان تا ۳۶۰ روز مي‌توانيد در اين كشور بمانيد.
 • كشورهاي بدون ويزا براي ايرانيان در آمريكا:
  ۲۶. دومينيكا: مدت اقامت در دومينيكا بعد از ورود تا ۲۱ روز است.
  ۲۷. اكوادور: بعد از ورود به اكوادور تا ۹۰ روز مي‌توانيد در اين كشور بمانيد.
  ۲۸. گويان: مدت زمان مجاز براي اقامت در گويان بعد از هر بار ورود تا ۳۰ روز است.
  ۲۹. هائيتي: بعد از ورود به هائيتي تا ۳ ماه اجازه اقامت در آن را داريد.
  ۳۰. نيكاراگوئه: نيكاراگوئه تا ۹۰ روز اجازه اقامت بعد از هر بار ورود را به مسافران ايراني مي‌دهد.
  ۳۱. ونزوئلا: مدت زمان اقامت در ونزوئلا بعد از ورود تنها تا ۱۵ روز است.
 • صدور ويزا در مرز:
  ۳۲. بوليوي: ويزاي بوليوي تا ۳۰ روز بعد از ورود اعتبار دارد.
 • كشورهاي بدون ويزا براي ايرانيان در اقيانوسيه:
  ۳۳. نيووي: زمان مجاز براي اقامت در نيووي بعد از هربار ورود تا ۳۰ روز است.
  ۳۴. ايالات فدرال ميكرونزي: بعد از ورود به ميكرونزي بايد تا ۳۰ روز بعد كشور را ترك كنيد.
 • صدور ويزا در مرز:
  ۳۵. جزاير كوك: ويزاي جزاير كوك تا ۳۱ روز بعد از ورود اعتبار دارد.
  ۳۶. پالائو: ايرانيان تا ۳۰ روز بعد از هربار ورود مي‌توانند در پالائو بمانند.
  ۳۷. ساموآ غربي: ويزاي ساموآ غربي تا ۶۰ روز اعتبار دارد.
  ۳۸. تووالو: ويزاي تووالو ۱ ماهه است و بايد بعد از اين مدت كشور را ترك كنيد.
 • كليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي آژانس مرواريد تورك پارس محفوظ مي باشد.